odsávač komín FABER TALIKA Dark grey matt 80cm

Kód: 7612985532082
Neohodnotené
Značka: Faber
ZADARMOZADARMO
odsávač komín FABER TALIKA Dark grey matt 80cm
€1 139
Na objednávku (1 ks)

Ultra plochý digestor Talika je revolučnou novinkou od značky Faber, ktorá získala vďaka svojmu inovatívnemu dizajnu prestížne ocenenie RedDot Award 2017. Je zaujímavý nie len netradičnou povrchovou úpravou – biele plastové telo je kombinované s predným panelom v tmavej sivej matnej, ale hlavne vďaka najnovšej ventilačnej jednotke Nautilus. Táto jednotka predstavuje ohromný pokrok oproti predchádzajúcim modelom, ponúka veľmi vysoký výkon v kombinácii s mimoriadne nízkou spotrebou energie. Tenký profil predstavuje jedinečnú výhodu – umožňuje digestor maximálne prisadiť k stene, teda neprekáža pri varení a robí kuchyňu vzdušnejšiu. Sanie pomocou štrbiny za výklopným predným panelom účinne zachytáva pary, účinku sania napomáha taktiež pomocná sacia zóna na spodnej časti digestora. Funkcia sa volí pomocou nenápadného dotykového ovládania netradičného tvaru Squarcle. Pracovná plocha je osvetlená pomocou dvoch LED žiaroviek

Detailné informácie

Podrobný popis

 Nižšia spotreba. Vyššia účinnosť. Nový rekord!
 Úžasne vysoká účinnosť, prekvapivo malá veľkosť, nautilus vám prináša prvý ultratenký vertikálny digestor. Technológia Nautilus diffuser prináša   prvý skutočne vertikálny odsávač pár. Už žiadne šikmé povrchy!

 Nautilus umožňuje, že odsávač značky Faber vybavený týmto ventilátorom je kvalifikovaný do energetickej triedy A – mimoriadne dôležitý   výsledok, ktorý predstavuje dôležitý zlom v priemysle dosiahnutý jednou firmou, ktorá po prvýkrát pred 60 rokmi vynašla túto kategóriu domácich spotrebičov. Kým len pred niekoľkými rokmi, a to najefektívnejšie, pokročilé digestory s rovnakým prúdom vzduchu patrili iba do energetickej triedy C.

Pridaná hodnota tohto ventilátora spočíva v kompaktnosti, pretože meria asi len 15cm na šírku. Nautilusu malá veľkosť uľahčuje použitie vo zvislých odsávačoch, ktorých konštrukcia sa vyznačuje tým, že je v perfektnom pravom uhle k sporáku, ako v prípade odsávača Talika. Praktickejší než kedykoľvek predtým, a odráža vysoké štandardy Faber v dizajne.

Nautilus je projekt inšpirovaný prírodou: ako už názov napovedá, tvar difúzora je ako Nautilus slimák, škrupina, ktorá nasleduje logaritmickú špirálu čím sa dosiahol zlatý pomer rozmerov.

Dvojité sanie. 

Časť vzduchu je nasávaná pomocou sacej zóny na spodnej časti digestora. Je tým eliminované nebezpečenstvo kondenzácie pár v tejto oblasti. 

 

 Štrbinové sanie – vzduch je nasávaný zúženým profilom po obvode sacej zóny. Podstatne sa tým zvyšuje rýchlosť jeho prúdenia a schopnosť   strhnúť so sebou okolité pary ( Venturiho efekt ). Panel, ktorý saciu zónu prekrýva, zabraňuje prenikaniu hluku od ventilačnej jednotky späť do   kuchyne a znižuje tak vnímaný hluk o 25%.

 

 

Intenzívne odsávanie – funkcia intenzívneho odsávania aktivuje sanie na maximum po dobu 6 minút pre zaistenie špeciálnych potrieb pri varení.

 

Pri tomto produkte je možnosť doplatiť si nový DIAĽKOVÝ OVLÁDAČ.Odsávače Faber s elektronickým ovládaním umožňujú použitie  diaľkového ovládania, ktoré zvyšuje komfort obsluhy, najmä telesne postihnutým osobám. Nové diaľkové ovládanie Faber sa dá navyše za pomoci   magnetu prichytiť k digestoru, pokiaľ nie je používané.

 

 LED osvetlenie vytvára silný zdroj svetla tým, že kombinuje vynikajúce rozloženie svetla na varnej zóne s príjemnou relaxačnou intezitou (4100˚K).   Spotreba energie je pritom veľmi nízka, len 2W.

 

 Polovica odsávačov firmy Faber je už v triede A alebo A+. Faber odsávače spotrebúvajú menej, znižujú emisie a prinášajú vynikajúci výkon vďaka   novému EVO difuzéru. Mnoho modelov obsahuje aj LED osvetlenie, ktoré znižuje energiu a vytvára prirodzené svetlo po celom varnom

 

Hmotnosť 23.7 kg
Šírka (cm)

80

Ovládanie

dotykové

Výkon odsávania podľa IEC 61951 (m3/h)

240-600

Kód produktu

TALIKA DG MATT 80

Výkon na jednotlivé rýchlostné stupne (m3/hod)

240/370/480/600

Odsávanie

Áno

Osvetlenie odsávača

LED

Prevedenie odsávača

tmavá šedá matná

Energetická trieda

A

Výkonostná kategória odsávania (m3/h)

401 – 600

Stupne rýchlosti odsávania

3 + intenzívna

Priemer odsávacej rúry ( mm )

120/150

Hlučnosť na jednotlivé rýchlostné stupne (dB/A)

54/63/69/74

Dodatočné parametre

Kategória: Odsávače pár
Šírka: 80 cm
Prevedenie: čierna matná, sivá
Energetická trieda: A

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
×